ANIL NAYIR

ANIL NAYIR İLK TEKLİ ÇALIŞMASI “SEN VARKEN” İLE

 MÜZİK ENDÜSTRİSİNDE HAYALLERİNİN İNŞAATININ TEMELİNİ ATTI…

 

 

Anıl NAYIR ‘ın müzikle ilk tanışması akranlarının dikkatini çekmek için olsa da, öğretmenleri tarafından ses aralığının ne kadar geniş olduğu fark edilince, hayalleri için müziğinin peşinden emin adımlarla yol almaya karar verdi.

1995 yılında İstanbul’da doğan Anıl NAYIR, kendine ait birçok beste ve söze sahip olmasına rağmen, sözleri Damla Genlik’e bestesi kendisine ait olan ilk tekli çalışması “Sen Varken” ile çıkış yaptı.

Projenin albüm Danışmanlığını Murat Alkan üstlenirken, prodüktör ve aranjör koltuğunda Türkiye müzik endüstrisinin duayenlerinden Erol Temizel yer aldı. “Sen Varken “ şarkısının klibini, korku sinemasının dahi çocuğu, reklam ve klip yönetmeni Onur Aldoğan gerçekleştirdi.

İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünden mezun olan Anıl NAYIR, Lise öğrenimi ile birlikte TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosunda iki yıl korist olarak görev aldı. Genç yaşına rağmen, hayatının büyük bir kısmını 30 ‘a yakın genç sanatçı adayına eğitim vererek geçirmektedir.

Halen Haliç Konservatuarı Opera-Şan Bölümü’nde eğitimine devam eden Sanatçı, daha lise yıllarında ailesi subay olmasını isterken, hayallerinin peşinden koşup kendini konservatuar sınavlarında buldu. Diksiyon ve Oyunculuk Eğitimi ardından, Eskrim sporu,  Latin -Tango-Sirtaki Dans Eğitimi ile sanatçı olma yolunda adım adım kendi ile yarışına devam etmektedir.

Kendini her anlamda geliştirmek için, bir yandan ses eğitimine ve öğrenimine devam eden Anıl NAYIR, ileriki günlerde yeni projeleriyle adından uzun yıllar söz ettirmek için, çalışmalarına bütün hızıyla devam etmektedir.